Odebrałem mieszkanie - kiedy zamawiać pomiar?

Wreszcie stało się! Odebrałaś/odebrałeś lub odebraliście klucze od swojego wymarzonego i wytęsknionego M jak mieszkanie. Wchodzicie do środka, patrzycie na puste ściany, podłogi, okna i oczami wyobraźni widzicie już siebie na kanapie przed Netflixem w sobotni wieczór. Ale... od czego zacząć?

Projekt.

Projekt musi uwzględniać wszystkie szczegóły wnętrza - od elektryki, poprzez instalację wod-kan, położenie podłóg, kafli na ścianach i podłogach (warto dobrze to przemyśleć, bo te same kafle można położyć na miliony różnych sposobów i tym samym osiągnąć różne efekty końcowe), kolory i rodzaje tapet, kolory ścian, meble do zabudowy, w tym kuchenne, oświetlenie, osłony okienne itd. Projekt od dobrego projektanta uwzględnia nasze gusta i potrzeby, ale - co najważniejsze - określa budżet, w którym zmieścimy się ze wszystkim zgodnie z projektem. Bo po co nam projekt, który jest przepiękny, jesteśmy w nim zakochani, ale zawarta w nim kanapa za 60 tys zł, lampa nad stół za 12 tys zł i zasłony obsługiwane elektrycznie za 30 tys zł, przewyższają nasze możliwości finansowe?


Budżet

Jeżeli nie macie w projekcie wypisanych kwot poszczególnych elementów zawartych w projekcie, musicie sami określić już na początku ile co kosztuje. Warto napisać maile do firm wykonawczych i sklepów z prośbą o wycenę na podstawie projektu i dzięki temu sami możecie szczegółowo zaplanować remont. Jest to ważne dlatego, że na początku często inwestorzy "szaleją", kupują droższe kafle, stelaże pod WC czy bidet, podłogę, farby do ścian, a potem okazuje się, że nie wystarcza pieniędzy na tak ważne elementy mieszkania jak blat do kuchni, lampy, telewizor czy chociażby zasłony lub żaluzje.

Remont

I się zaczyna. Wchodzi wybrana ekipa remontowa i prace nabierają tempa. Robi się brudno, pył, kurz. Dzieje się!
Ale. Kiedy zamawiać pomiar na okna, aby po wprowadzeniu się sąsiedzi nie widzieli nas jak na widelcu, a słońce nie budziło dzieci o 5 rano?

Piękne okna

Pomiar na rolety, żaluzje, zasłony i inne osłony okienne najlepiej zamawiać w trakcie remontu, jeszcze przed położeniem sztukaterii sufitowej. To najlepszy moment, gdyż firma wykonawcza od osłon okiennych powie Wam dokładnie ile należy się odsunąć od ściany ze sztukaterią, aby wszystko się zmieściło i pięknie układało. Nie przejmujcie się, że wszędzie jest pełno pyłu i kurzu. Osoby wykonujące pomiary są do tego przyzwyczajone i jest to dla nich chleb powszedni. Dodatkowo na tym etapie doświadczona osoba, może podpowiedzieć różne inne rozwiązania, które będą bardzo ważne w pracach np stolarskich lub elektrycznych, aby potem wszystko ze sobą pięknie współgrało i się komponowało i nie kolidowało z żaluzjami lub roletami. Tak wczesna wizyta pozwala zaoszczędzić nie tylko dużo pieniędzy na późniejszych przeróbkach, ale i ogrom nerwów.

Agnieszka Frymus

Kontakt

Omega Deco

 

ul. Bolesława Leśmiana 5

80-280 Gdańsk

516 182 080

biuro@omegadeco.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 

sobota

 

10:00 - 18:00

10:00 - 14:00

 

 

 

 

 

PEŁNY KONTAKT
Zadzwoń Wyślij sms Wyślij e-mail trasa dojazdu