Rodzaje moskitier

Wiosna już za rogiem, dni stają się coraz dłuższe, cieplejsze, a co za tym idzie będziemy chcieli uchylić okna w naszych domach. Przez uchylone okna wpadnie do naszego domu nie tylko wspaniałe świeże powietrze, ale również cała masa owadów. Na rynku istnieją różnego rodzaju moskitiery okienne lub drzwiowe, którymi możemy zabezpieczyć nasze domu przed niechcianymi gośćmi. Wybór jest tak duży, że na obecną chwilę jesteśmy w stanie zabezpieczyć siatką moskitierową każde okno.


MOSKITIERY NA OKNA


RAMKI MOSKITIEROWE
Ramki moskitierowe to najbardziej popularne i najtańsze moskiteiry okienne. Siatka moskitierowa jest naciągnięta na aluminiową ramkę moskitierową i zabezpieczona uszczelką, a ramka zamontowana jest na poszczególnych otworach okiennych za pomocą haków obrotowych bezinwazyjnych o odpowiednich rozmiarach. Ramki moskitierowe można wykonywać w różnych kształtach, także można zabezpieczyć okna trójkątne, trapezowe, czy okrągłe.

MOSKITIERY ROLOWANE PIONOWE
Moskitiery rolowane pionowe, to wałek z siatką moskitierową, który w budowie zawiera sprężynę, dzieki czemu moskitiera sama się zwija do góry. Aby moskitierę zaczepić na dole mamy do wyboru albo zaczepy, które siatkę przytrzymają na dole, albo listwę hakową, o którą zaczepiamyy siatkę.  Moskitiera po bokach posiada prowadnice ze szczotkami doszczelniającymi, po których siatka jest prowadzona.Moskitiery rolowane pionowe znajdują również zastosowanie przy zabezpieczeniu okien połaciowych (dachowych). Wtedy wyjątkowo taką moskitierę montujemy od wewnątrz pomieszczenia do ściany wokół okna.


MOSKITIERY NA DRZWI BALKONOWE LUB TARASOWE


MOSKITIERY DRZWIOWE
Moskitiery drzwiowe to rozwiązanie dedykowane na okna balkonowe, wyjścia na taras. Drzwi moskitierowe montowane są na zawiasach aluminiowych lub samozamykaczach (drzwi same zamkną się po naszym wyjściu), które przeważnie są montowane po stronie zawiasów okiennych. Otwieramy zatem drzwi balkonowe do środka, a drzwi moskitierowe na zewnątrz, dlatego warto zastanowić się, czy otwierające się drzwi na zewnątrz nie będą kolidować z balustradą lub meblami balkonowymi.

MOSKITIERY ROLOWANE POZIOME
Moskitiery rolowane poziome, to wałek z siatką moskitierową, który w budowie zawiera sprężynę, dzieki czemu moskitiera sama się zwija po zwolnieniu jej z magnesów. Moskitiera zwija się na bok, przeważnie na stronę zawiasów drzwiowych. Siatka prowadzona jest po prowadnicach uzbrojonych w szczotki doszczelniające, zamocowanych na górze i na dole. Moskitiera taka zajmuje mało miejsca, gdyż nie potrzebuje przestrzeni na balkonie jak np. drzwi moskitierowe.

MOSKITIERY PLISOWANE
Usłyszałam kiedyś swietrdzenie, że moskitiera plisowana, to mercedes wśród moskitier i zdecydowanie z tym stwierdzeniem się zgadzam. Moskitiera plisowana to siatka moskitierowa poddana plisowaniu (czyli złożona w harmonijkę), która ściąga się na bok. Moskiteira taka zajmuje mało miejsca i genialnie sprawdza się na dużych przeszkleniach, takich jak np drzwi przesuwne np. HST. Ma niski próg, dzięki czemu nie przeszkadza w wychodzeniu i bardzo lekko działa.Moskitiera plisowana może występować w wersji pojedynczej lub podwójnej, dzięki czemu jesteśmy w stanie zabezpieczyć prawdziwie wielkie otwory drzwiowe.


MOSKITIERY PRZESUWNE
Moskitiery przesuwne, to grubsze - w porównaniu do ramek moskitierowych - profile aluminiowe, na które naciągnieta jest siatka moskitierowa. Grubość profili gwarantuje ich stabilność na dużych powierzchniach, a na takie właśnie moskitiery przesuwne są dedykowane. Moskitierę przesuwamy po prowadnicach zamontowanych u góry i na dole moskitiery. Prawidłowo zamontowana moskitiera przesuwa się lekko, bez oporu, jednak przy silniejszym wietrze nie zmienia pozycji.


Wiesz już na którą moskitierę chcesz się zdecydować? :)

 

Agnieszka Frymus

 

Kontakt

Omega Deco

 

ul. Bolesława Leśmiana 5

80-280 Gdańsk

516 182 080

biuro@omegadeco.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 

sobota

 

10:00 - 18:00

10:00 - 14:00

 

 

 

 

 

PEŁNY KONTAKT
Zadzwoń Wyślij sms Wyślij e-mail trasa dojazdu