Co na okna kiedy mamy w domu kota?

Ludzie podobno dzielą się na tych, którzy kochają psy i na tych, którzy uwielbiają koty. Osobiście najbardziej podoba mi się mem, który przedstawia psiarzy versus kociarzy w zimowy poranek:

 

Jeżeli powyższy mem przekonał Was, że życie z kotem jest usłane różami i przyjemnymi drzemkami, to nic bardziej mylnego, choć nie ukrywam, że przyjemne drzemki to prawda.


Firany kontra kot

Kot to urodzony łowca. Będzie polował na wszystko, więc jak tylko zobaczy za zwiewną firanką małą muchę, nie zawaha użyć się swoich ślicznych łapek uzbrojonych w ostre pazury, aby jak najszybciej dostać się do muchy i nawet najdroższa i najpiękniejsza firanka mu w tym nie przeszkodzi! Zatem duet kot + firana wykluczają się! Firana po kilku dniach będzie wyglądała jak ta ze zdjęcia.

Podobnie sprawa ma się z roletami rzymskimi z tkaniny firankowej. Taka roleta rzymska nie przetrwa za długo, a na pewno nie na wygranej pozycji.


Piękne okna w przyjaźni z kotem

Co zatem będzie współgrać z kocim temperamentem i pazurami?
Obojętne dla kocich pazurów są wszystkie tkaniny welurowe. Zatem wszelkiego rodzaju kanapy, krzesła, sofy, czy też zasłony lub rolety rzymskie uszyte z weluru świetnie sprawdzą się w mieszkaniach i domach z kocim przyjacielem. Nawet jeżeli kot będzie chciał naostrzyć sobie pazury o welur, nie uszkodzi go.

 

Świetnym uzupełnieniem kompozycji welurowych zasłon lub rolet rzymskich są żaluzje drewniane. Mogą one być zamontowane zarówno do ściany jak i do sufitu, ale równie świetnie będą wyglądać na skrzydle okiennym. Dobry doradca osłon okiennych będzie potrafił dobrać odpowiednie rozwiązanie na Wasze okno zarówno pod względem estetycznym jak i technicznym.

 

Plisy - odporność na koty i ... dzieci

Większość kotów (piszę większość, gdyż znam jeden wyjątek spośród tysięcy) nie interesuje się plisami, czyli tymi harmonijkami na oknie. One są niezawodne i odporne na dzieci i koty, więc śmiało można powiedzieć, że są pancerne. Odsetek reklamacji na ten produkt jest znikomy, więc szczerze można go zarekomendować na wszelkiego rodzaju okna. Dołóżmy do tego dwukierunkowość obsługi (góra-dół) i mamy bardzo praktyczne i świetnie rozwiązanie do większości mieszkań i domów. I co ważne - nasz portfel na tym nie ucierpi, bo jest to rozwiązanie ekonomiczne.
Świetnie komponują się z zasłonami, które idealnie wypełniają przestrzeń.

 

Pamiętaj, że nie ma 100% gwarancji, że kot nie będzie drapał zasłon, żaluzji i plis, gdyż drapanie i polowanie to jego naturalne zachowanie. Jeżeli zauważysz, że kot jest zainteresowany daną osłoną okienną, postaraj się regularnie ją zabezpieczać i odwracać uwagę kota odpowiednimi zabawkami, które mogą pomóc zmniejszyć drapanie.

 

Napisała

Agnieszka Frymus

 

Kontakt

Omega Deco

 

ul. Bolesława Leśmiana 5

80-280 Gdańsk

516 182 080

biuro@omegadeco.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 

sobota

 

10:00 - 18:00

10:00 - 14:00

 

 

 

 

 

PEŁNY KONTAKT
Zadzwoń Wyślij sms Wyślij e-mail trasa dojazdu